GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-03-2024 22:30

Çağlayan çok sert! Atatürk Seçimlerde malzeme haline getirilemez!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı Atatürk üzerinden eleştirenlere seslendi.

Çağlayan çok sert! Atatürk Seçimlerde malzeme haline getirilemez!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Belediye Başkanı Ömer Selim Alan’ı Atatürk üzerinden eleştirenlere seslendi.

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Başkan Ömer Selim Alan’ı Atatürk sözlerinden ötürü eleştirenlere sizin Genel Başkanınız sıkıştığımız zaman Atatürk’e sarılıyoruz dedi demek ki sizde şu anda sıkıştınız ki bu kavrama sarılıyorsunuz dedi.

Başkan Çağlayan konuşmasında;

”Sizin genel başkanınız dedi ki, ne zaman sıkışsak, Atatürk'e sarılıyoruz. Ne zaman sıkışsak, Milli Mücadele'de Atatürk üzerinden konuşup alkış alıyoruz. Demek ki sıkıştınız. Gündeme getirdiğinize göre sıkıştınız. Bu millet sizi eğer sıkıştıracaksa, onun önünde hiç durmaz, duramaz. Milletimiz sizi mutlaka, mutlaka sıkıştırmaya devam edecek. Siyaset üretemediğimizde diyorsunuz. Ben demiyorum. Genel başkanları söylüyorum. Siyaset üretemediğimizde bir Atatürk'e sarılırız diyor. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin kurucu iradesi ise belediye başkanımızın söylediğini sonuna kadar arkasındayız. Eğer kurucu irade ise bu milletin kurucu iradesi. Seçimlerde malzeme haline getirilemez. Getirilmesine bizler karşıyız. Seçimlerde ancak ve ancak biz eserlerimizle projelerimizle Milletin değerlerine karalamadan bu milletin kim olduğuna, nereli olduğuna bakmadan eserle hizmet getirenlerin kadroları olarak bizler bunların hesabını sizlere sandıkta Allah'ın izniyle soracağız. Kıymetli hemşehrilerimizin dikkatini bu salona çekiyorum. Kurucu İl Başkanımız Polat Türkmen burada. Daha sonra görevi devralan Sayın İl Başkanımız Celil Uzun burada. Celil Uzun'dan görevi devralan Sayın Hamdi Uçar burada. Hamdi Uçar'dan görevi alan sayın Zeki Tosun burada, sayın Zeki Tosun'dan görevi devralan sayın muammer avcı burada ve onların emanet ettiği partinin şu andaki emanetçisi olan bu kardeşiniz de burada. Hepimiz bir aradayız, birlikteyiz, birlikte de güçlüyüz” ifadelerini kullandı.

 

WebmasterWebmaster