SİYASET
Giriş Tarihi : 27-11-2023 19:07

‘Sosyal belediyecilik anlamında örnek belediye olacaktır’

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday adayı Tahsin Erdem, “Zonguldak Belediyesi, Türkiye genelinde sosyal belediyecilik alanında örnek bir belediye olacaktır” dedi.

‘Sosyal belediyecilik anlamında örnek belediye olacaktır’

Mali Müşavir Tahsin Erdem, Cumhuriyet Halk Partisi(CHP)’de bugün parti binasında yapacağı belediye başkan aday adaylığı açıklaması öncesinde basın mensuplarıyla buluştu.

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday adayı Tahsin Erdem, “22 yıllık mevcut iktidarın yoksullaştırıp, muhtaç hale getirdiği halkımızın insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması için sosyal belediyecilik önceliğimiz olacaktır”dedi.

Erdem açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Değerli basın mensupları,

Davetimize icabet edip katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Hoş geldiniz...

Bugün burada sadece sizlerle sohbet etmek ve aday adaylığım konusunda sizleri bilgilendirmek için bir araya geldik. Sizleri sadece bazı konularda bilgilendirmek ve değerli görüşlerinizi almak istiyorum.

İLK KONU BAŞLIĞIMIZ ÖN SEÇİM

Kesinlikle bilmenizi isterim ki, bizler aday belirleme yöntemi olarak en demokratik ve en katılımcı yöntemin ön seçim olduğuna inanıyoruz.

Ön seçim, esasında Cumhuriyet Halk Partisi’ni Belediye başkanlığı hedefine götürecek en belirleyici ankettir. Üye iradesinin yok sayıldığı daha önce denenmiş bütün yöntemlerin sonucunu yaşayarak tecrübe ettik. Bu düşünceler ışığında önce Cumhuriyet Halk Partililer sonra Zonguldaklı hemşerilerime güveniyor genel merkezimizin bu konuda en adil ve en birleştirici yöntemi tercih edeceğine, bütün örgütümüzün de demokrasiden yana tavır koyacağına güveniyorum.

Diğer bir konu da Sosyal Belediyecilik

Sevgili Arkadaşlar,

22 yıllık mevcut iktidarın yoksullaştırıp, muhtaç hale getirdiği halkımızın insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması için sosyal belediyecilik önceliğimiz olacaktır. Göreve geldiğimizde Zonguldak Belediyesi, Türkiye genelinde sosyal belediyecilik alanında örnek bir belediye olacaktır. Tüm bu projelerle ilgili yapacağımız çalışmaları ilerleyen günlerde kamuoyuyla paylaşacağız.

Peki nasıl bir belediyecilik anlayışıyla kenti yöneteceğiz?

Her şeyden önce şeffaf, halka hesap veren, şehrimizin bütün dinamikleriyle birlikte katılımcı bir yönetim anlayışıyla Zonguldak belediyesini yöneteceğiz.

Bilim ve sanatın ışığında, liyakat ve adalet vazgeçilmezimiz olacaktır.

Bunu da Zonguldak Belediyesinde görev yapan bütün mesai arkadaşlarımın iyi niyet ve gayretiyle başaracağız.

Ve bize güvenen hiç kimseyi kesinlikle mahcup etmeyeceğiz. Hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum.

Medya-belediye ilişkilerine gelince

Biz Zonguldak halkı ile belediye başkanlığı arasındaki en önemli ve en güçlü köprüyü basın olarak görüyoruz.

Yerel yönetimlerin yerel basını desteklemesi gerektiğine inanıyorum. Güçlü ve bağımsız bir medya şehrin gelişimine büyük katkılar sağlayacaktır. Sizlerin eleştirel haberleri Zonguldak Belediyesinin çalışmalarına yön verecektir”dedi.

 

 

WebmasterWebmaster