SAĞLIK
Giriş Tarihi : 12-04-2024 06:09   Güncelleme : 12-04-2024 06:10

Mucize Kurtuluş: Menekşe 7. Kattan Düştü, Ameliyatta Yaşatıldı!

Zonguldak'ta bayram sabahı talihsiz bir kaza yaşandı. Menekşe isimli tekir kedi, 7. kattan düşerek yaralandı.

Mucize Kurtuluş: Menekşe 7. Kattan Düştü, Ameliyatta Yaşatıldı!

Zonguldak'ta bayram sabahı talihsiz bir kaza yaşandı. Menekşe isimli tekir kedi, 7. kattan düşerek yaralandı. Sahibinin durumu fark etmesiyle hızla veteriner kliniğine taşınan Menekşe, ameliyata alındı. 

 

Başarılı geçen operasyon sonucunda Menekşe'nin sağ ayağındaki kırık kemik tedavi edildi ve yoğun bakıma alındı. Durumunun iyi olduğu öğrenilen Menekşe'nin 3 hafta içinde eski haline dönmesi bekleniyor. 

 

7. kattan düşmesine rağmen hayatta kalmayı başaran Menekşe'nin kurtuluşu adeta bir mucize olarak nitelendiriliyor. 

 

Veteriner Hekim Gökmen Koç, yaptığı açıklamada olayın sabah 9.00 sıralarında gerçekleştiğini ve kendisine hasta sahibinin aramasıyla haberdar olduğunu söyledi. 

Koç, "Sahibinin kedisinin 7. kattan düştüğünü ve ayağının kırıldığını söylemesi üzerine kliniğe gelmesini istedim. Kedinin sağ kaval kemiğinde spiral bir kırık olduğunu tespit ettik. Ameliyat başarılı geçti ve şu anda Menekşe yoğun bakımdaki yerini aldı. 7. kattan düşmüş olması büyük bir risk oluşturuyordu. Yaklaşık 20 metre yükseklikten düşen Menekşe'nin ufak bir iç kanaması da vardı. Neyse ki kan tahlilleri de iyi çıktı ve ameliyat da başarılı geçti. Menekşe'nin 3 hafta içinde iyileşerek eski hayatına döneceğini umuyoruz." dedi.

 

Menekşe'nin bu talihsiz kazadan sağ kurtulması, hayvan severler tarafından da büyük sevinçle karşılandı.

WebmasterWebmaster