GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2024 16:23

Madenci Anıtı'ndan seslendiler!

Filistin’le Dayanışma Platformu tarafından, İsrail’e ticaretin sonlandırılması ile ilgili açıklama Madenci Anıtı’nda basın açıklaması düzenlendi.

Madenci Anıtı'ndan seslendiler!

Madenci Anıtı’nda düzenlenen basın açıklamasına Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Genel Müdürü Muharrem Kiraz, Filistin’le Dayanışma Platformu sözcüsü Mustafa Bozacıoğlu, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.

Platform adına açıklamayı grup sözcüsü Mustafa Bozacıoğlu yaptı. 

Açıklama sırasında “Katil Filistin’den defol.”, 

“İsrail’le ticaret, Filistin’e ihanet” sloganları atıldı. 

Filistin’le Dayanışma Platformu sözcüsü Mustafa Bozacıoğlu, açıklamasında, İsrail vahşetinin Gazze’deki işgalinin 6. ayında olduğunu hatırlatarak, 

“Bu vahşi islam beldelerine saplanmış hançerin zulüm ve vahşeti neredeyse yüz yıldır sürüyor. Uluslarası sömürge şebekeleri de bu zulmün, soykırımın önünde, arkasında, yanında, içinde yer almaya devam ediyorlar. ‘Demokrasi’, ‘İnsan hakları’ gibi sahte söylemleriyle yeryüzünü iktisat etmeye devam ediyorlar. Ne hak tanıyorlar ne de hukuk! Sözüm ona ‘Bizden’ görünerek iş, taşeronluk verilen yönetimler bu zulme, vahşete öyle veya böyle destek oluyor, göz yumuyor, ses çıkarmıyorlar. Çıkardıkları ses de karanlığa bağırmaktan öteye geçmiyor. Kardeşlerimiz can ve mallarıyla bu zulme sömürüye karşı direniş, kıyam göstererek tarihe şahitlik ediyor, şehit oluyorlar. Oyunu bozacak, zalime anladigi dilden konuşacak, onlarla her türlü ilişkiyi kesecek adımlar bekliyoruz; idarecilerden. Limanlar, üsler, hava sahası bu zalimler için derhal kapatılmalı. Her türlü ticaret derhal kesilmeli. Televizyondaki reklam reklamlara son verilmeli. Tüm siyasi ilişkiler ve irtibatlar sonlandırılmalı. Zulme karşı duruş sergileyen ülke ve özellikle halklarla bir direniş, karşı koyuş hattı kurulmalıdır. Müslüman kardeşlerimiz San ve şerefle tarih yazıyorlar. Gazze davası bir turnusol gibi kimi yüzleri artırırken, kimi yüzleri de kararttı. Ey iktidar sahipleri, ey elinde yetki ve imkanı olanlar, tarih sizleri de yazacak ama nasıl yazacak? Bugünden bunun hakkını doğru verin, gereğini yapın, derhal!”dedi.

Program tamamlanmasının ardından sona erdi.

 

WebmasterWebmaster