GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-02-2024 15:07

Birol Koçaklı ziyaretlere başladı!

Zonguldak Roman Kültürünü Yaşatma, Dayanışma Derneği Başkanı Birol Koçaklı ve yönetim kurulu üyeleri Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Birol Koçaklı ziyaretlere başladı!

ZGC Başkanı Derya Akbıyık ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getirdi "Yeni kurulan Zonguldak Roman Kültürünü Yaşatma, Dayanışma Derneği Başkanı, başkan yardımcısı ve üyeler bugün burada Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret ediyorlar.  

Roman derneklerinin olmayışı gerçekten Zonguldak için bir eksiklikti. Bu derneğin ben uzun vadeli olmasını istiyorum.  Eğitim olsun, üyelerine yönelik çalışmalar olsun birçok faaliyetler yapacaklar.  Derneğin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum." dedi.

Zonguldak Roman Kültürünü Yaşatma, Dayanışma Derneği Başkanı Birol Koçaklı'da, şunları söyledi :

"Kurulma amacımız ilk önce eğitim, birlik ve beraberlik. Biz proje hazırlıyoruz. 20 öğrenciye burs vermeyi planlıyoruz. Burs konusunda iş insanlarını ziyaret ediyoruz.

Zonguldak'ta ilk dernek kurulduğunda hani böyle çok tatlı olmuştu. Ama sonradan da acı oldu. Biz de çok düşündük gençlerimize ne bırakabiliriz diye. Bu derneği kurduk

İnşallah daha iyi de olacak. Ben eminim dernek gençlere kalacak.

Romanlara ön yargılı bakılmasın istiyoruz. Bu ön yargıyı kırmak istiyoruz. Hepimiz kardeşiz. Bu imajı silmek istiyoruz. 

Yaz aylarında kültür anlamında bir etkinlikleriniz olacak.

Zonguldak'ta daha önce kurulan bir Dernek ki vardı kuruluşu tatlı oldu ama sonra acı oldu." dedi.

WebmasterWebmaster