ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 20-01-2024 00:00   Güncelleme : 20-01-2024 00:00

Antalya Emniyet Müdürlüğü, ″Çocuklara Polis Mesleği ve Güvenlik Bilinci Aşılanıyor″ projesiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bilgilendirme yapıyor.

Çocuk ve gençleri suçlardan korumak, polislik mesleği hakkında bilgi vermek ve devletin güvenlik güçlerinin her zaman onların yanında olduğunu göstermek amacıyla, "Ailemin Trafik Polisiyim", "Evde, Okulda, Parkta Güvendeyim" ve "Polis Mesleğini Tanıtma" projeleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve liselere ziyaretler gerçekleştirilmektedir. Bu kapsamda, Manavgat ilçesinde bulunan Atatürk İlköğretim Okulu Ana sınıfı ve Çağlayan İlköğretim Okulu 1. sınıf öğrencilerine, Alanya ilçesinde bulunan Parla Yüksel İlkokulu Ana sınıfı, Melehat Seher İlkokulu 4. sınıfı ve 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencileri ve idarecilerine yaklaşık 300 kişiye farkındalık oluşturmak amacıyla, Emniyet Müdürlüğü'nde görevli uzman personel tarafından bilgilendirme yapılmıştır. Bu bilgilendirmelerde şu konular üzerinde durulmuştur: - Aileleriyle yolculuk yaparken araç içinde emniyet kemeri takılması, - Sürücünün hız ihlali veya kırmızı ışık ihlali yapmaması, - Yaya önceliği, - Ev içinde ve dışında, okula gidip gelindiği esnada yolda, park ve bahçelerde güvende olabilmek için alınabilecek önlemler, - Polislik mesleği hakkında bilgiler verilerek, polisten korkmamaları gerektiği ve polisin onların güvenliği için var olduğu, her zaman polise başvurabilecekleri ve polisin aileleri kadar yakın olduğu bilgileri verilmiştir. Bu çalışmalar 2023-2024 eğitim öğretim yılının Bahar Dönemi'nde de devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. #AntalyaEmniyetMüdürlüğü #SuçtanKoruma #Polislik #Güvenlik #Eğitim

Antalya Emniyet Müdürlüğü, ″Çocuklara Polis Mesleği ve Güvenlik Bilinci Aşılanıyor″ projesiyle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine bilgilendirme yapıyor.
AdminAdmin