GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-04-2024 17:08

Altının Gramı 2.800 Lirayı Görecek!

Zonguldak’ta yaptığı altın tahminleri ile yatırımcıların yüzünü güldüren Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik altınla ilgili yeni tahminlerde bulundu.

Altının Gramı 2.800 Lirayı Görecek!

Zonguldak’ta yaptığı altın tahminleri ile yatırımcıların yüzünü güldüren Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik altınla ilgili yeni tahminlerde bulundu.

Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, altının gramının ilk önce 2 bin 800 lira ardından sene sonunda da 4 bin 300 liraya göreceğini açıkladı.

YATIRIMCILARIN ALTIN ALMASINI TAVSİYE EDİYORUM

Yatırımcıların altın almasını tavsiye ettiğini ifade eden Çelik, “Altın fiyatlarının düştüğünü belirtmek istiyorum. Yüzde bel faiz arttırımından sonra piyasada virdi anlamda sıkılaştırma politikası vardı. Onun sebebiyle geri geldi. Dövize baskı yapıldığından dolayı ama bu kesinlikle hedefleri değiştirmeyecek söylediğimiz gibi altının onsu 1300 seviyesinde 1600’lerden başlayan son altı aylık serüvende dolar karşısında dahi yüzde elli 10 bin doları olan 6 ayda 15 bin dolar olarak biriktirdi. Altını yatırsaydı eğer. Bundan sonra da söylediğimiz gibi altının gramı 2 bin 800 lira sene sonunda 4 bin lira 4 bin 300 lira bandında olacaktır. Kesinlikle insanların altın almalarını tavsiye ediyorum. Oldukça iyi bir yatırım aracıdır. Bu sebepten dolayı talepten dolayı yükseleceğine inanabilirsiniz.”

GURBETÇİLERDEN BEKLENTİMİZ VAR

Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, “Düğün sezonundan hiç bir beklentimiz yok. Çok vasat geçeceğini tahmin edebiliyoruz. 0,25 gramlarda kalktığı için 0,50 gramlar birşey satılacağını zannetmiyorum. Ancak düğünlerde insanların çok yakın akrabalarından teyze, dayı, hala, amca onlardan gelecektir biraz altın. Başka kesinlikle geleceğini tahmin edemiyorum. Gurbetçilerden biraz beklentimiz var. Gurbetçilerin maaşları döviz bazından olduğu için orada ciddi anlamda bir hareket olur inşallah” dedi.

WebmasterWebmaster