GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2024 14:08

Altın Fiyatları 4 Bin 300 Liraya mı Çıkacak?

Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik Tahminlerini Açıkladı!

Altın Fiyatları 4 Bin 300 Liraya mı Çıkacak?

Zonguldak Kuyumcular Derneği Başkanı Çetin Çelik, son açıklamalarında altın fiyatlarıyla ilgili önemli tahminlerde bulundu. Çelik, gurbetçilerin Avrupa Kupası maçları nedeniyle beklenen kadar gelmemesinin altın satışlarını olumsuz etkilediğini söyledi. Buna ek olarak, yıl sonuna kadar gram altının 4 bin 300 liraya kadar yükselebileceğini öngördü.

Gurbetçiler Altın Satışlarını Düşürdü

Çelik, düğün sezonunun zayıf geçtiğini ve altın satışlarının düştüğünü ifade etti. Bunun sebebini ise insanların 0,25 gramlık altın takmaktan vazgeçip 100-200 liralık takılar tercih etmesi olarak açıkladı. Ayrıca, gurbetçilerin Avrupa Kupası maçları nedeniyle beklenen kadar ülkeye gelmemesinin de satışları olumsuz etkilediğini belirtti.

Altın Fiyatları Ne Olacak?

Çelik, altın fiyatlarının yıl sonuna kadar yükselmeye devam edeceğini ve gram altının 4 bin 300 liraya kadar ulaşabileceğini tahmin etti. Bu tahminin gerekçesi olarak ise küresel piyasalardaki gelişmeleri ve dolar kurundaki dalgalanmaları gösterdi.

Çelik'in Altın Tahminleri Tutuyor mu?

Çelik, geçmişte yaptığı altın tahminlerinin büyük bir kısmını tutturmasıyla tanınıyor. 2024 yılı başında yaptığı tahminlerde de gram altının Mart ayında 2 bin 800 liraya, yıl sonunda ise 4 bin liraya ulaşacağını söylemişti. Bu tahminlerin şu ana kadar büyük bir kısmı gerçekleşti.

 

WebmasterWebmaster