GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-06-2024 13:10

Acılık Deresi'nde Son Etap: Taşkın Korkusu Tarihe Gömülüyor!

Zonguldak'ta su taşkınlarının önüne geçilmesi için Acılık Deresi'nde başlatılan ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Acılık Deresi'nde Son Etap: Taşkın Korkusu Tarihe Gömülüyor!

Zonguldak'ta su taşkınlarının önüne geçilmesi için Acılık Deresi'nde başlatılan ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 

Ekipler hummalı bir şekilde çalışarak derenin ıslahında sona yaklaşırken, önümüzdeki aylarda betonlama işleminin ardından cam korkuluklar da yerleştirilecek. Bu kapsamlı proje tamamlandığında Zonguldak'ta yağmurlu günlerde yaşanan taşkın ve sel felaketleri tarihe gömülecek.

Çalışmalar Hızla İlerliyor

Acılık Deresi ıslah çalışmaları kapsamında kazık çalışmaları tamamlanırken, sıra betonlama işlemine geldi. Ekipler, dere kenarlarına beton dökerek derenin ıslahını tamamlayacak. Betonlama işleminin ardından ise cam korkuluklar yerleştirilecek. Bu sayede hem derenin taşması önlenecek hem de estetik bir görünüme kavuşması sağlanacak.

Taşkın Korkusu Bitecek

Acılık Deresi ıslah çalışmasının tamamlanmasıyla birlikte Zonguldak'ta yağmurlu günlerde yaşanan taşkın ve sel felaketleri sona erecek. Bu sayede can ve mal kayıplarının önüne geçilmesi sağlanacak. Ayrıca, ıslah çalışmaları sayesinde dere kenarında bulunan ev ve işyerleri de taşkın riskinden korunmuş olacak.

Zonguldak'a Büyük Yatırım

Acılık Deresi ıslah çalışması Zonguldak'a yapılan önemli yatırımlardan biri. 197 milyon TL'ye mal olan proje kapsamında derede kapsamlı bir ıslah çalışması yapılıyor. Bu sayede Zonguldak'ta daha güvenli ve yaşanabilir bir şehir oluşturulması hedefleniyor.

Yetkililerden Açıklama

DSİ yetkilileri, Acılık Deresi ıslah çalışmasının planlanandan daha hızlı ilerlediğini ve önümüzdeki aylarda tamamlanacağını belirtiyorlar. Yetkililer, bu projenin Zonguldak için çok önemli olduğunu ve tamamlandığında kentin çehresini değiştireceğini ifade ediyorlar.

Acılık Deresi Islah Çalışmaları Zonguldak'a Umut Veriyor

Acılık Deresi ıslah çalışmaları Zonguldak'ta yaşayanlar tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor. Vatandaşlar, bu projenin sayesinde taşkın korkusundan kurtulacaklarını ve daha güvenli bir şekilde yaşayacaklarını belirtiyorlar. Islah çalışmaları tamamlandığında Zonguldak'ın çehresinin değişmesi ve kentin daha modern bir görünüme kavuşması bekleniyor.

 

 

WebmasterWebmaster