GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-12-2023 18:58

'75 TL’ye domates olur mu?’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, yeni yıl öncesinde piyasayı ve esnafların durumunu değerlendirdi.

'75 TL’ye domates olur mu?’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, “Durumu olan arkadaşlar elimizde para varsa bunu mala çevirmek gerek. Tezgahlarımıza malı doldurmamız gerek. Bu konu da arkadaşları uyarıyorum”dedi.

Başkan Habiboğlu ayrıca bir markette domates fiyatını 65 TL olduğunu görünce çok şaşırdığını ve 100 TL’ye geçeceğini söyledi.

‘Rafınızda neyiniz eksikse rafınıza koyun’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, “Öncelikle vatandaşlarımızın ve esnafımızın yeni yaşını kutluyorum. Her sene olduğunu gibi yeni yılda alıştık zamlara. 12 aylık enflasyon yeni yılda açıklanacak. Enflasyon rakamlarına göre emekliye memura işçiye çalışana, yeni yıla gireceğimiz için zam furyası ile karşılaşacağımızı düşünüyorum. Çünkü şuanda yapılan çalışmalar onu gösteriyor. Bütçe de açık fazla gözüküyor. Hükümet şuanda sadece bu işleri vergi ile yapmaya çalışıyor. Durumu olan arkadaşlar elimizde para varsa bunu mala çevirmek gerek. Tezgahlarımıza malı doldurmamız gerek. Bu konu da arkadaşları uyarıyorum. İnşallah biz yanılırız. Zamlar olmaz zanlar ötelenir. Rafınız da neyiniz eksikse onu rafınıza koyun”dedi.

‘75 TL’ye domates olur mu?’

Markette 75 TL’ye domates gördüğünü ifade eden Başkan Habiboğlu, “Kapanan dükkanımız çok. İsmini vermeyeceğim bir markete girdim. Dükkanıma alışveriş yapmaya. 75 TL kendi gözlerimle domates fiyatı gördüm. Burası Türkiye. 75 TL’ye domatesi görünce Allahım dedim yanlış mı görüyorum! Göz ufaladım baktım 75 TL’ye domates. Bu nedir diyorum 100 TL’ye geçecek”diye konuştu.

‘4 yılda 200 esnafımız eksildi’

Zonguldak Bakkallar Tekel Bayileri ve Kantinciler Esnaf Odası Başkanı Kadir Habiboğlu, “4 yılda 200 esnafımız eksildi. Malum her sokakta ulusal market arttıkça bizim küçük esnafımızın bunlarla rekabet etme şansımız yok. Bunların malı alışları binlerce biz 1 koli alıyoruz. Biz isterdik ki bunlara ana caddelere ruhsat verilsin mahallelerde bunlara ruhsat verilmesin. Orada ki insanlar da ayakta kalabilsin. Bunlar en ucra köşeye kadar girdiler. Allahtan şuanda bunlar bakkal üzerinde ya berber falan açarlarsa o da biter”dedi.

 

 

WebmasterWebmaster