GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-01-2024 00:00   Güncelleme : 21-01-2024 00:00

2024 yılında yapılan il koordinasyon kurulu toplantısıyla, il genelindeki yatırımların ve işlemlerin koordinasyonu güçlendirildi.

2024 yılının ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda il genelindeki yatırımların ve işlemlerin koordinasyonu sağlanarak kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliği güçlendirildi.<br/><br/>Valilik B Blok toplantı salonunda düzenlenen toplantıya Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, yatırımcı kuruluşların bölge ve il müdürleri katıldı.<br/><br/>Vali Yiğitbaşı, toplantıda yaptığı konuşmada, ildeki yatırımların ve sosyo-ekonomik gelişmelerin değerlendirildiğini belirterek, kurumlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonun önemine vurgu yaptı. Vali, şehrin en iyi hizmeti alması ve yatırımların vatandaşların hizmetine en kısa sürede sunulması için tüm kurumlara teşekkür etti.<br/><br/>Vali Yiğitbaşı, 2023 yılı yatırım programında 916 proje olduğunu ve bu projelerin toplam yatırım bedelinin 21 milyar 200 milyon TL olduğunu açıkladı. Projelerin nakdi gerçekleşme oranının yüzde 86, fiziki gerçekleşme oranının yüzde 74 olduğunu belirten Vali, 590 projenin tamamlandığını, 176 projenin devam ettiğini ve 130 projenin ihale aşamasında olduğunu bildirdi. Yatırımların sektörel dağılımına bakıldığında, kamu hizmetleri ve sosyal alanda 311 proje, ulaştırma haberleşme alanında 272 proje ve tarım alanında 123 proje bulunduğunu ifade etti.<br/><br/>Toplantının son bölümünde Vali Yiğitbaşı, tüm yatırımcı kuruluşlara teşekkür etti. Ardından yatırımcı kuruluşların bölge müdürleri, devam eden yatırımlar hakkında detaylı sunumlar gerçekleştirdi. Toplantıda talep ve isteklerin alınması, önceki toplantıda alınan kararların sonuçlarının değerlendirilmesi ve görüş alışverişinde bulunulması da yapıldı. #yatırım #koordinasyonkurulu #toplantı

2024 yılında yapılan il koordinasyon kurulu toplantısıyla, il genelindeki yatırımların ve işlemlerin koordinasyonu güçlendirildi.
AdminAdmin